Три шамара за България в Загреб

9317
на 10.10.2015

България падна от Хърватия с 3 на 0 в мач в Загреб от европейската квалификация за Евро 2016. Двубоят се игра пред закрити врата, тъй като домакините изтърпяват наказание.

Нашите на практика нямаха никакви шансове да се класират на Евро 2016 още преди двубоя, но липсата на напрежение не им помогна да се представят по-добре тази вечер.

Още в 90-ата секунда Иван Перишич откри. Крилото на Интер излезе зад защитата и прати топката между краката на Божидар Митрев, след което тя спря в мрежата.

Гол на Вида с глава бе отменен поради засада в 17-ата минута. В 25-ата минута Георги Терзиев бе на път да си вкара невероятен автогол. Митрев спаси пореден удар към неговата врата, топката попадна в Терзиев, който с всичка сила стреля силно в дясната греда на Митрев, като за щастие топката не влезе в мрежата.

В 43-ата минута отлична атака между Ракитич и Никола Калинич завърши с втори гол. Звездата на Барселона проби отляво, направи двойно подаване с нападателя на Фиорентина, който го изведе с пета и Ракитич бе точен.

На почивката Георги Миланов и Иво Иванов замениха Терзиев и Неделев, а Бадел смени Ракитич.

Ивелин Попов имаше възможност да намали в 51-ата минута, но пропусна най-добрата възможност след слаб удар.

В 81-ата минута, когато хърватите сътвориха свирепа контра, при която Перишич намери Калинич и той отблизо направи 3:0.

До края Дуйе Коп си изпроси директен червен картон за брутално влизане в краката на Страхил Попов.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 18 май - Близнаците да си наложат спокойствие, Козирозите да се пазят от скандал с брачната половинка САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 18 май - Близнаците да си наложат спокойствие, Козирозите да се пазят от скандал с брачната половинка
ПЪРВО В ПИК! Слави събра 1000 души на среща в Пловдив (ВИДЕО/СНИМКИ) ПЪРВО В ПИК! Слави събра 1000 души на среща в Пловдив (ВИДЕО/СНИМКИ)