Трилър на европейското: Италия се класира на финал след екшън с дузпи! Малшанс за Испания след добра игра и тежки продължения (ОБНОВЕНА)

СПОРТЪТ ДНЕС

32516
на 07.07.2021

Европейското първенство по футбол навлезе в заключителната си фаза. Мегасблъсъкът между Италия и Испания ще определи първия финалист. Двубоят стартира в 22 часа.

Срещата между титаните на европейския и световен футбол се играе на стадион „Уембли“ в Лондон.

Главен съдия на първия полуфинал е германецът Феликс Брих.

Италианците стартираха по-силно двубоя и още в третата минута Николо Барела уцели страничната греда. Звездата на Интер обаче се оказа в положение на засада.

В 15-ата мин. испанците отговориха с удар на Феран Торес, преминал покрай вратата на Донарума.

В 25-ата мин. стражът на италианците спаси своите. Дани Олмо се озова в изгодна позиция в пеналта, но Донарума отрази шута му.

В 33-ата мин. Олмо отново не успя да порази вратата на „Скуадра адзура“.

В 44-ата мин. Емерсон стреля, но шутът му се отби в напречната греда.
В средата на второто полувреме Италия стигна до силно положение и реализира за 1:0. Малко след това - в 80-та минута Испания изравни.
Стигна се до продължения, в които се запази равенството и дойде ред на трилъра с изпълнение на дузпи.

Първата дузпа за Италия бе спасена от испанския вратар Симон.

Испания изпусна своя ред с много неточен изстрел на Олмо.

Белоти бе безкомпромисен за Италия при втория удар за адзурите.

Морено на свой ред изравни.

Бонучи би за Италия и излъга испанския вратар за 2:1 за Италия, но съперникът им бързо върна чрез Алкантара.

Забележителен удар отправи Бернардески с фалц и разстриля Симон. Мурата обаче не затрудни Дунарума и Италия поведе с 3:2.

Накрая Жоржиньо разби Симон и класира Италия на финал.

Ето ги и стартовите състави на двата отбора:

ИТАЛИЯ (4-3-3): 21. Джанлуиджи Донарума, 2. Джовани Ди Лоренцо, 19. Леонардо Бонучи, 3. Джорджо Киелини (к), 13. Емерсон Палмиери ,18. Николо Барела, 8. Жоржиньо, 6. Марко Верати ,14. Федерико Киеза, 17. Чиро Имобиле, 10. Лоренцо Инсиние

Селекционер: Роберто Манчини

ИСПАНИЯ (4-3-3): 23. Унай Симон , 18. Жорди Алба, 24. Аймерик Лапорт, 12. Ерик Гарсия, 2. Сесар Аспиликуета, 26. Педри, 5. Серхио Бускетс (к), 8. Коке , 19. Дани Олмо, 21. Микел Оярсабал, 11. Феран Торес

Селекционер: Луис Енрике

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 8 май - денят е нервен за Близнаците, успехите намигат на Лъвовете САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 8 май - денят е нервен за Близнаците, успехите намигат на Лъвовете
Николай Бареков пред ПИК TV: ГЕРБ и ДПС убиха ПП с два смъртоносни удара! Кирил Петков и Лена Бориславова са абсолютни мошеници (ВИДЕО) Николай Бареков пред ПИК TV: ГЕРБ и ДПС убиха ПП с два смъртоносни удара! Кирил Петков и Лена Бориславова са абсолютни мошеници (ВИДЕО)