Трилър на "Камп Ноу"! Барса ликува след люто дерби

28735
на 08.02.2017
Трилър на Камп Ноу! Барса ликува след люто дерби

Барселона ще има възможност да спечели трети пореден трофей в турнира за Купата на Краля, след като се класира за финала на тазгодишното издание на състезанието. Барса ликува след трилър в мача реванш от 1/2-финалите с Атлетико Мадрид. Срещата на "Камп Ноу" завърши при резултат 1:1 и каталунците продължават напред с общ резултат 3:2. Луис Суарес отбеляза в 43-ата минута, а Кевин Гамейро изравни в 83-ата минута. Съдията не зачете редовно попадение на Антоан Гризман в 59-ата минута. Реферът показа цели три червени картона - два за Барса и един за Атлети, като в последните секунди "лос кулес" удържаха равенството.

Арда Туран замени наказания Неймар. Серхио Бускетс и Андрес Иниеста останаха на пейката за сметка на Денис Суарес и Андре Гомеш. Застрашеният от санкция Лионел Меси попадна в стартовия състав на Луис Енрике. Диего Симеоне разчиташе в атака на Фернандо Торес и Антоан Гризман, подкрепяни по двете крила от Николас Гайтан и Яник Ферейра Караско, пише "Спортал".

Едва след 40 секунди се появи напрежение пред вратата на Яспер Силесен. Филипе Луиш центрира отляво, ударът на Фернандо Торес беше спрян и "синьо-червените" успяха да се справят. В петата минута Луис Суарес получи прецизен пас от Арда Туран, навлезе в наказателното поле и стреля ниско към близкия ъгъл, спечелвайки само корнер.

Минута по-късно Ферейра Караско изпусна кристална възможност. Нико Гайтан получи огромно пространство през центъра, отклони наляво, където белгиецът финтира Сержи Роберто и получи страхотен коридор за шут, ала стреля в обсега на вратаря. "Лос рохибланкос" пресираха високо и печелеха почти всяка спорна топка. Действията се развиваха на 90 процента изцяло в половината на домакините.

В 11-ата страничният рефер правилно вдигна флага за засада на Гризман, който стреля опасно с глава, но Силесен спаси. Пет минути по-късно Коке пробва шут от дистанция - Силесен внимаваше и изби. Диего Годин стреля с глава при корнера, намирайки ръцете на холандския страж. В 17-ата минута Андре Гомеш сбърка и това даде възможност на Гризман да напредне на скорост. Алба обаче се оказа по-бърз и го блокира.

В 20-ата Филипе Луиш изненадващо шутира от почти 30 метра, пращайки топката от външната страна на близката мрежа. В 28-ата барселонци организираха добра атака, топката стигна до Меси и той незабавно отправи нисък удар - Мигел Анхел Моя беше избрал точна позиция и закова топката. В 29-ата Торес овладя на гърди в наказателното поле и сякаш прекалено лесно падна при спор със Сержи Роберто и съдията пропусна ситуацията. В 37-ата Меси падна малко пред наказателното поле, но реферът не видя нарушение на Гайтан.

Едва в последния четвърт час на първото полувреме каталунците вдигнаха процента на владение на топката и пренесоха събитията по-далеч от своето наказателно поле. В 43-ата защитниците на "дюшекчиите" трепнаха за миг и това се оказа фатално. Меси направи забележителен рейд между четирима, шутира от дъгата, Моя изби, но там беше Луис Суарес, който насочи в мрежата за 1:0.

"Лос кулес" започнаха по-уверено второто полувреме. В 49-ата Диего Годин беше сменен поради травма. В 52-ата Луис Суарес подаде надясно към Меси, Лео овладя грациозно, но беше спрян от Люка Ернандес в наказателното поле. В 54-ата Ферейра Караско получи прекрасен поглед към вратата, но шутира в облаците.

В 57-ата Сержи Роберто направи изключителна глупост, заради която беше изгонен. Десният бек влезе остро в краката на Филипе Луиш и получи втори жълт картон. При спиране на играта Роберто щеше да бъде сменен, но не дочака смяната си и остави Барса с десетима на терена. Само две минути по-късно Гризман вкара прекрасен гол, който несправедливо не беше зачетен. Страничният рефер определно сбърка, подвеждайки се по подхлъзването на Жерард Пике, а иначе французинът беше в абсолютно редовна ситуация преди да прати топката в далечния долен ъгъл.

Момчетата на Ел Чоло натиснаха, а тези на Луис Енрике се прибраха дълбоко. В 69-ата кадровата ситуация на терена се уравновеси след втори жълт картон на Ферейра Караско. Белгиецът влезе необмислено в краката на Арда Туран в наказателното поле на домакините и заслужи втори жълт картон. В 72-ата на терена стъпи капитанът на "лос блаугранас" Андрес Иниеста, заменяйки Иван Ракитич. Минута по-късно Анхел Корея дръзна да шутира от 18 метра - Силесен улови сигурно.

В 77-ата Меси отправи страховит шут от пряк свободен удар от над 24 метра. Аржентинецът нямаше късмет и топката се отби в напречната греда, а Луис Суарес не съумя да контролира добавката. В 79-ата Пике се хвърли за шпагат в наказателното поле, не игра с топката и Гамейро хитро спечели дузпа. Потърпевшият обаче се провали от 11-метровия удар, стреляйки над вратата.

Три минути по-късно отбраната в синьо-червено не се ориентира добре и изпусна Гризман, който хитро подаде към свободния Гамейро и той изравни резултата, завързвайки интригата.

"Червено-белите" упражниха забележим натиск, а каталунците се бранеха буквално в собственото си наказателно поле. В 89-ата Коке центрира остро, топката стигна до втората греда и нямаше кой да я насочи. В 90-ата реферът изгони Луис Суарес след втори жълт картон. Арбитърът прецени, че уругваецът удря в лицето Коке и му показа пътя към съблекалните. Това даде още по-голям стимул на гостите от Мадрид. В 92-ата топката стигна до Гризман, който обаче действа като защитник на първа греда. В 94-ата Филипе Луиш фаулира грубо Меси и аржентинецът спечели ценни секунди за своя състав. В крайна сметка съдията не отброи правилно минутите при забавянето и вбеси Ел Чоло, след като не пусна още една минута добавено време.

Така Барселона се класира напред. На финала тимът на Луис Енрике ще срещне победителя от битката между Селта и Алавес.

Барселона: Силесен; Сержи Роберто, Пике, Юмтити, Алба; Денис Суарес (62 - Масчерано), Ракитич (72 - Иниеста), Андре Гомеш; Меси, Луис Суарес, Арда

Атлетико: Моя; Хуанфран, Годин (49 - Люка Ернандес), Савич, Филипе Луиш; Гайтан (48 - Корея), Саул, Коке, Караско; Гризман, Торес (61 - Гамейро)

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 15 май - радостни новини за Овните, Везните са подвластни на трудно сдържана емоция САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 15 май - радостни новини за Овните, Везните са подвластни на трудно сдържана емоция
ПЪРВО В ПИК TV! Борисов: Като гледате как Пеевски и Кирил Петков тренират бойни спортове... Стават ми забавни, готини, любими. И знам, че след 9 юни - пак мандаринки (ВИДЕО) ПЪРВО В ПИК TV! Борисов: Като гледате как Пеевски и Кирил Петков тренират бойни спортове... Стават ми забавни, готини, любими. И знам, че след 9 юни - пак мандаринки (ВИДЕО)