Трилър на Ман Сити - Борусия (Д)

7149
на 07.04.2021

Манчестър Сити победи Борусия (Дортмунд) с 2:1 в първи мач от четвъртфиналите на Шампионска лига. Двубоят на "Етихад" предложи очакваната футболна атракция.

"Гражданите" владееха повече топката. Гостите от Германия обаче създадоха главоболия на Едерсон, като дори успяха да отбележат гол на чужд терен, който може да се окаже решаващ след срещата-реванш.

Кевин де Бройне откри след чудесна асистенция на Марез в 19-ата минута.

Последваха силни минути на Ман Сити, а второто полувреме също започна с натиск на домакините в мача. Все пак гол падна, но във вратата на "гражданите".

Звездното острие Марко Ройс изравни в 84-ата минута, след много класна атака на Борусия.

Фил Фодън от Манчестър Сити пък за пореден двубой през сезона се оказа джокерът за успеха на въпросния английски гранд и вкара ключов гол в 90-ата минута, акцентира "Топспорт". Така Сити спечели първия мач във визирания дуел от ШЛ, но интригата се запазва за срещата-реванш.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за съботния ден: Успехът е с Овните, добри приходи за Козирозите САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за съботния ден: Успехът е с Овните, добри приходи за Козирозите