BG EN

Трима "изпели" Цветанов за подслушването

ЧАС ПИК

Трима "изпели" Цветанов за подслушването

11909
на 06.06.2013
Трима изпели Цветанов за подслушването
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Трима служители на СДОТО са "пропели” в полза на обвинението по делото за незаконното подслушване, съобщава "Труд". Показанията на ченгетата се пазят в тайна. От прокуратурата отказват да съобщят и кога точно ще бъде повдигнато обвинение на бившия вътрешен министър Цветан Цветанов за това, че е допуснал безконтролното слухтене. Предполага се, че това ще стане в сряда. 

В Съдебната палата в София тръгна слух, че разследването е претърпяло "малък провал." Прекратено било наказателното производство срещу бившия шеф на отдел Четвърти в СДОТО Радко Димитров, наричан още Радко Отвертката. Прякорът му беше даден, след като се разбра, че се опитал с отвертка да изтрие записи на подслушани разговори със сивия "Крайслер". 

"Категорично не е прекратено досъдебното производство срещу Радко Димитров и обвинението му не е преквалифицирано", съобщи говорителката на Софийската градска прокуратура Румяна Арнаудова. Според нейни колеги слухът за пропадналото обвинение срещу Отвертката е пуснат нарочно, за да омаловажи разследването за незаконното подслушване. 

Все още не е ясно кой адвокат ще брани бившия МВР шеф Цветанов Цветанов в наказателното преследване. Сред гилдията се спрягаха няколко имена. Всички споменати обаче отрекоха, че ще го защитават. Самият той също предпочете да запази в тайна имената, които ще се ангажират със защитата му.

препоръчано
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Заплашена ли е България от дронове - говори топ експертът Стайко Топалов: Има секретна система, но концесионерите на летищата трябва да се ангажират с обезпечаване на териториите си (ВИДЕО) ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Заплашена ли е България от дронове - говори топ експертът Стайко Топалов: Има секретна система, но концесионерите на летищата трябва да се ангажират с обезпечаване на териториите си (ВИДЕО)
ново
Днес: 112
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК