BG EN

Трима министри показват как ще се издава електронна медицинска бележка на учениците

Животът днес

Трима министри показват как ще се издава електронна медицинска бележка на учениците

8476
на 12.09.2023
Трима министри показват как ще се издава електронна медицинска бележка на учениците
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Как ще се издава електронна медицинска бележка за ученици ще покажат трима министри.

препоръчано

Министърът на електронното управление Александър Йоловски, министърът на здравеопазването проф. Христо Хинков и министърът на образованието и науката проф. Галин Цоков ще представят процеса по издаване на електронната медицинска бележка.

Въвеждането ѝ ще е задължително за учениците от 1-ви до 12-и клас. Намерението е още тази година ученическите бележки от лекар да са електронни, каза преди дни премиерът Николай Денков:

"Има злоупотреби с тези медицински бележки. Ясно е, че когато това влезе в електронния регистър, никой няма да може да злоупотребява".

В момента зъболекарите и личният лекар срещу такса издават бележките за отсъствия, но това става с подпис и печат на практиката. В представянето ще участва председателят на Българския лекарски съюз Иван Маджаров и Ивайло Стойчев от "Информационно обслужване".

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Борисов: Разбрах, че някои ще ни водят в сърцето на Европа... Изказването на Радев звучеше нелепо. Ето какво направи ГЕРБ (ВИДЕО) Борисов: Разбрах, че някои ще ни водят в сърцето на Европа... Изказването на Радев звучеше нелепо. Ето какво направи ГЕРБ (ВИДЕО)
ново
Днес: 106
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК