BG EN

Тристранна среща между Гърция, Сърбия и Македония

Балкани

Тристранна среща между Гърция, Сърбия и Македония

4496
на 22.12.2018
Тристранна среща между Гърция, Сърбия и Македония
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Македония и Преспанското споразумение са били една от темите на срещата между президента на Сърбия Александър Вучич и гръцкият премиер Алексис Ципрас, в рамките на Висшия съвет за сътрудничество между Сърбия и Гърция, пише македонският вестник “Нова Македония“, цитиран от "Фокус". „Преспанският договор да се приложи и Северна Македония да се превърне в мост на сътрудничество между Сърбия и Гърция. Ние заявяваме, че пътят, който откри Преспанския договор е път, който Сърбия приветства и подкрепя, заяви сръбският президент на съвместна пресконференция.

препоръчано

Той подчерта, че един от проблемите по отношение на инфраструктурата за свързване между Сърбия и Гърция е железопътния транспорт, като Вучич е убеден, че той може да бъде разрешен със сътрудничеството между трите страни.

„След изпълнението на Договора за името, в следващия период бихме могли да проведем тристранна среща между Атина, Скопие и Белград, която ще има голямо значение за нашите страни“, каза Вучич.

Гръцкият премиер подкрепи усилията на Сърбия за компромисно решение за Косово, оценявайки, че Гърция играе ролята на стабилизатор в региона, което е потвърдено от сключването на Договора с Македония.
„Не мога да не кажа, че Бивша югославска република Македония (БЮРМ) в продължение на 30 години представляваше сива зона между Сърбия и Гърция. След споразумението от Преспа, тя вече няма да бъде стена между нас, а свързващ мост, каза Ципрас.

Той обяви възможността за ново споразумение между Сърбия, Гърция и Македония след ратификацията на Договора от Преспа.

Сподели:
Бомба x
Спортът променя тялото и ума Спортът променя тялото и ума
ПИК TV x
ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК TV! Валерия Велева: Протестът няма визията за утре, а когато я няма, това е анархия. Да искаш сега да свалиш властта, значи да искаш да хвърлиш държавата в хаос (ВИДЕО) ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК TV! Валерия Велева: Протестът няма визията за утре, а когато я няма, това е анархия. Да искаш сега да свалиш властта, значи да искаш да хвърлиш държавата в хаос (ВИДЕО)
ново
Днес: 3
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК