BG EN

Тръгна проверка в етичната комисия към ВСС заради твърденията за корупция на следовател Бойко Атанасов

ЧАС ПИК

Тръгна проверка в етичната комисия към ВСС заради твърденията за корупция на следовател Бойко Атанасов

6125
на 08.03.2016
Тръгна проверка в етичната комисия към ВСС заради твърденията за корупция на следовател Бойко Атанасов
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Тръгва проверка относно твърденията за корупция на 

препоръчано

От 10:00 часа, Комисия по „Професионална етика и превенция на корупцията” (КПЕПК) ще извърши проверка във връзка с твърденията на Бойко Атанасов, следовател в Столичния следствен отдел при Софийска градска прокуратура, направени в интервюта за различни електронни медии през последните дни и получените последващи писма от главния прокурор на Република България, в които се настоява Висшият съдебен съвет съобразно своята компетентност да извърши пълна проверка на твърденията на следователя. Това сочи справка на интернет страницата на Висшият съдебен съвет.

Решението за проверката бе взето на проведено редовно заседание на КПЕПК. Ще бъдат изпратени запитвания до главния прокурор Сотир Цацаров и градския прокурор Христо Динев за изразяване на становище във връзка с твърденията на Атанасов за нарушаване принципа на случайното разпределение на делата и преписките, както и за нарушаване разпоредби на НПК.

След изслушването се очаква Комисията да вземе решение дали проверката ще продължи или може да бъде взето крайно решение. По повод на инициираната от КПЕПК проверка по списъците с влогове на магистрати в КТБ, председателят на Комисията Ясен Тодоров съобщи, че вече е изискана информация от синдиците на КТБ и от Националната агенция по приходите.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ГОРЕЩО В ПИК TV! Проф. Мермерски с екшън прогноза: Европа се самоунищожава, Урсула се е развела с действителността. Съветът за мир е алтарнатива на импотентното ООН, в него скоро ще са и Путин, и Си Дзинпин, те са се разбрали с Тръмп за края на войната в Близкия изток (ОБНОВЕНА) ГОРЕЩО В ПИК TV! Проф. Мермерски с екшън прогноза: Европа се самоунищожава, Урсула се е развела с действителността. Съветът за мир е алтарнатива на импотентното ООН, в него скоро ще са и Путин, и Си Дзинпин, те са се разбрали с Тръмп за края на войната в Близкия изток (ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 124
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК