ГОРЕЩО
Vivacom с богата селекция от устройства с отстъпки за празнично начало на новата година
Американското посолството: Добре дошла на борда, България
СМУТ! Киселова не отрече, че може да пристане на Радев - в БСП гласували по съвест за Изборния кодекс
ОТ ПОСЛЕДНИТЕ МИНУТИ! СДВР с позиция след скандална манипулация на общински съветник от "Да, България"
Желязков: Присъединяването на България към Борда за мир се оценява подобаващо от САЩ и от международната общност
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Доналд Тръмп блокира опит на сингапурска компания за микрочипове да погълне американския си конкурент "Куалком". Ако беше осъществена, сделката щеше да бъде най-голямата в историята на технологичната промишленост.
препоръчано
Сингапурската фирма "Броудком" 4 месеца отправяла оферти и вдигнала предложението си на 121 млрд. долара. По препоръка на свои съветници, Тръмп взел решение да не разреши сделката, с аргумент, че тя застрашава националната сигурност.
Макар и да не е позната извън технологичната сфера, "Куалком" е водещ производител на процесори в света, а на нея разчитат гиганти като "Епъл" и редица други компании.
свързани новини
Тръмп се отказа да ходи в Лондон, било лоша сделка
10788
на 13.01.2018
Договорка! Тръмп сключи сделка с демократите за дълговия лимит на страната
11520
на 07.09.2017


