BG EN

Тръмп подписа указ за създаване на суверенен фонд, който може да се използва за покупката на ТикТок

Америка

Тръмп подписа указ за създаване на суверенен фонд, който може да се използва за покупката на ТикТок

18513
на 03.02.2025
Тръмп подписа указ за създаване на суверенен фонд, който може да се използва за покупката на ТикТок
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Президентът на САЩ Доналд Тръмп днес подписа указ, с който нарежда на министерствата на финансите и на търговията на САЩ да създадат суверенен фонд, съобщи Ройтерс, цитирана от БТА.

препоръчано

Държавният глава заяви, че този инструмент може да се използва за закупуването на TикТок.

Социалната мрежа ТикТок, която има около 170 млн. американски потребители, бе за кратко изключена точно преди на 19 януари да влезе в сила закон, изискващ от китайския ѝ собственик "БайтДенс"  или да я продаде поради съображения за национална сигурност, или да бъде подложена на забрана.

След встъпването си в длъжност на 20 януари новият стопанан на Белия дом подписа указ, с който се опитваше да отложи със 75 дни прилагането на закона.

Тръмп заяви, че е водил разговори с множество хора относно закупуването на TикТок и вероятно ще има решение за бъдещето на популярното приложение през февруари.

Сподели:
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ВСИЧКАТА МАРА ВТАСАЛА: ППДБ бутат България под чадъра на Макрон - ще ни превърнат ли в площадка за разполагане на ядрени сили? (ВИДЕО) ВСИЧКАТА МАРА ВТАСАЛА: ППДБ бутат България под "чадъра" на Макрон - ще ни превърнат ли в площадка за разполагане на ядрени сили? (ВИДЕО)
ново
Днес: 84
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК