ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Поредицата от срещи на избрания за президент на САЩ Доналд Тръмп продължава. Те са главно в резиденцията му в Ню Йорк.
Избраният за президент на САЩ Доналд Тръмп разглежда кандидатурата на Мит Ромни за поста държавен секретар, съобщи в „Туитър” журналистката от телевизия Ем Ес Ен Би Си Кейт Сноу. Срещата на Тръмп с неуспелия да победи Обама преди четири години републиканец предстои. Ромни е известен с твърдите си изказвания за Русия като геополитически противник на САЩ номер едно.
В същото време генералът в оставка Майкъл Флин, който оглавяваше разузнавателното управление на военното ведомство на САЩ, е получил предложение да стане съветник по националната сигурност в Белия дом. Не е ясно дали Флин е приел.
Първата среща на действащ чуждестранен политически лидер с избрания за президент на САЩ бе между Тръмп и японския премиер Шиндзо Абе. Двамата размениха неофициални любезности. "Убеден съм, че господин Тръмп е лидер, на когото мога да имам доверие", обяви Абе. убез доверие между двете страни.
По-рано американските медии обърнаха внимание на поредицата срещи, които Доналд Тръмп прави с влиятелната световна политическа фигура още от времената на Студената война Хенри Кисинджър. Самият Кисинджър бе обявил предпочитанията си за кандидатката на демократите Хилари Клинтън.
Администрацията на действащият президент стартира процедурите по предаване на работата към екипите на Тръмп.
Очакват се първите окончателни кандидатури около 24-ти ноември - Денят на благодарността в САЩ.


