BG EN

Тръмп ще освободи шефа на ЦРУ и военния министър, ако бъде преизбран

Америка

Тръмп ще освободи шефа на ЦРУ и военния министър, ако бъде преизбран

5553
на 26.10.2020
Тръмп ще освободи шефа на ЦРУ и военния министър, ако бъде преизбран
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Американският президент Доналд Тръмп планира да освободи директора на Централното разузнавателно управление (ЦРУ) Джина Хаспъл, както и министъра на отбраната Марк Еспер, ако бъде преизбран за държавен глава. Това съобщи порталът „Аксиос“, позовавайки се на източници от Белия дом.

Според един от тях Хаспъл „възприемала работата си като манипулация на хора и резултати“, което според някои е подозрително.

Що се отнася до Еспер, „Аксиос“ отбелязва, че отношенията му с Тръмп се влошават, след като Еспър се противопоставил на изпращането на редовни войски за разгонване на протестите, избухнали в градовете на страната след смъртта в края на май на афроамериканеца Джордж Флойд в Минеаполис, Минесота.

Според един от източниците на портала министърът на отбраната е помолил президента да не го уволнява до изборите. Друг източник отбелязва, че желаещите да заемат позицията на Еспер в Пентагона могат умишлено да се опитат да подкопаят репутацията му.

Събеседниците на „Аксиос“ потвърдиха информацията, публикувана по-рано от „Вашингтон пост“ за евентуалното уволнение на ръководителя на Федералното бюро за разследвания (ФБР) Кристофър Рей и главния прокурор Уилям Бар поради факта, че „те не започнали разследване на кандидата за президент от Демократическата партия Джоузеф Байдън и неговия син Хънтър”.

препоръчано
Сподели:
Бомба x
ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да внимават с парите, Рибите борят трудности с интуиция ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да внимават с парите, Рибите борят трудности с интуиция
ПИК TV x
Георги Харизанов пред ПИК TV: Протестите изненадаха управляващи, опозиция и президент. Бързи избори на хоризонта и позитивни резултати от ТОЛ системата (ВИДЕО) Георги Харизанов пред ПИК TV: Протестите изненадаха управляващи, опозиция и президент. Бързи избори на хоризонта и позитивни резултати от ТОЛ системата (ВИДЕО)
ново
Днес: 5
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК