ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Туристка засне зрелищни кадри с бедствието, пише порталът Le Matin.
Населеният пункт се намира във френските Алпи.
Вече почти две седмици във високопланинския район времето е лошо - декември бе мек и сух, а през януари падна обилен сняг.
От 10 януари към това се добавя и силен вятър. Такива условия на времето много често провокират смъкването на колосални снежни маси, както това се случва в района на селото Бесан. Голяма лавина се спуска от няколко десетки метра от планината и покрива населеното място за по-малко от минута.
Лавината обаче само изглежда много страшна - тя просто покрива с дебел сняг постройките и улиците. Никой от жителите на селцето не е пострадал. Няма и разрушени къщи. Ефектните кадри е запечатала туристката от Париж Фредерика Дузе. Тя стояла на подходящо място, където лавината нямало как да я засегне. В района е обявена високата четвърта степен от пет възможни, за лавинна опасност.


