BG EN

Туркиня подобри собствения си световен рекорд

Други спортове

Туркиня подобри собствения си световен рекорд

6660
на 29.12.2013
Туркиня подобри собствения си световен рекорд
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Световната шампионка в тласкането на гюле за кадетки Емел Дерели (Тур) направи последното си състезание във възрастовата група при девойките под 18 г.

Тя тласна 4-килограмовия уред на 17.58 м в Истанбул и за пореден път през 2013 г. подобри национален рекорд на Турция, съобщи bgathletic.com. Постижението е №1 за девойки младша и старша възраст в зала за Турция.

17.58 м е и най-добър резултат за всички времена в света за кадетки в зала (б.а. във възрастта няма официални световни рекорди).

През изминаващата година Дерели спечели тласкането на гюле на две големи първенства – световното за младша и европейското за старша възраст.

препоръчано
Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! В парламента пак се заеха с прекрояването на Изборния кодекс в 12 без 5, играят си и на почивки (НА ЖИВО/ОБНОВЕНА) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! В парламента пак се заеха с прекрояването на Изборния кодекс в 12 без 5, играят си и на почивки (НА ЖИВО/ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 34
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК