BG EN

Турската полиция влезе със сълзотворен газ и водни оръдия в централа на медия

СВЕТЪТ ДНЕС

Турската полиция влезе със сълзотворен газ и водни оръдия в централа на медия

3637
на 28.10.2015
 Турската полиция влезе със сълзотворен газ и водни оръдия в централа на медия
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Турската полиция използва сълзотворен газ и водни оръдия, за да влезе в централата на критичната към правителството медийна група „Коза Ипек“ в Истанбул, пише турският в. „Хюриет“. Властите е трябвало да приложат съдебна заповед за поемане на контрол над холдинга, посочва още изданието.
Събитията стават само дни преди парламентарните избори в страната на 1 ноември.
По-късно служители на реда са успели да влязат в основната контролна зала на групата и да попречат на излъчването на телевизионен сигнал. Полицията също така е блокирала входа на сградата, спирайки служителите да влязат вътре.
Властите са използвали сълзотворния газ и водните оръдия, за да разпръснат тълпата, която се е събрала пред сградата в знак на подкрепа към медийната група, в която влизат телевизиите „Бугюн“ и „Каналтюрк“, както и вестниците „Бугюн“ и „Милет“. 
В същото време главният редактор на телевизия „Бугюн“ Тарик Торос заяви, че компанията не е била информирана за предстоящите действия. 
Съд в Анкара реши по-рано тази седмица да назначи панел от попечители на „Коза Ипек“ заради обвиненията й в „участие в действията на фетулахската терористична организация“ - термин, с който властите визират движението на опозиционера Фетулах Гюлен. 

препоръчано
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
БЕЗПРЕЦЕДЕНТНА СИТУАЦИЯ! Радев наруши правилника на НС, но постави на място депутат от Възраждане (ВИДЕО) БЕЗПРЕЦЕДЕНТНА СИТУАЦИЯ! Радев наруши правилника на НС, но постави на място депутат от "Възраждане" (ВИДЕО)
ново
Днес: 5
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК