BG EN

"Турски поток" може да сплоти Атина и Анкара

ЧАС ПИК

"Турски поток" може да сплоти Атина и Анкара

11137
на 05.05.2015
Турски поток може да сплоти Атина и Анкара
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

"Турски поток" може да стане мощен стимул за укрепването на отношенията между Анкара и Атина, от което "Газпром" ще бъде щастлив. Това съобщи днес на пресконференция на руският постоянен представител в ЕС Владимир Чижов.

препоръчано

Според него газопроводът може да укрепи отношенията между Турция и Гърция. "Ако "Газпром" е в състояние да допринесе за това, то той ще бъде много щастлив", заяви Чижов. Тръбата на "Турски поток" ще остане в Черно море на същото място, където трябваше да излезе злополучния "Южен поток", обясни руският постоянен представител в ЕС. Две трети от маршрута ще остане същият, а след това той ще се отклонява в ляво в посока Турция, вместо към България. Причините за това решение са добре известни. Газопроводът ще преминава по турското крайбрежие на запад от Истанбул, т.е. европейската част на Турция, а след това ще продължи няколко десетки километри до гръцката граница", каза Чижов.

"Очаквам оттам името му да се промени на "Гръцки поток", имайки предвид деликатните отношения между двете страни. След това тръбата отива на север по посока на Австрия", обясни той. 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 10 декември: Овенът да не разчита на късмета си, на Девите не им е ден за търговия, Рибите омайват с чар САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 10 декември: Овенът да не разчита на късмета си, на Девите не им е ден за търговия, Рибите омайват с чар
ПИК TV x
СУПЕР ШОУ! Колтуклиева подгони Киро из коридорите на Съдебната палата. Пита го чуват ли се с Борисов (ВИДЕО) СУПЕР ШОУ! Колтуклиева подгони Киро из коридорите на Съдебната палата. Пита го чуват ли се с Борисов (ВИДЕО)
ново
Днес: 6
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК