BG EN

Турция дава заплата на близки на миньорите, загинали в Сома

ЧАС ПИК

Турция дава заплата на близки на миньорите, загинали в Сома

3031
на 20.05.2014
Турция дава заплата на близки на миньорите, загинали в Сома
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Турската държава ще отпусне постоянна заплата на семействата на миньорите, загинали в мината Сома. Правителството беше принудено да вземе това решение под натиска на многобройните протести срещу управляващите след инцидента, оценяван като най-ужасния от подобен вид в турската история. 301 миньори бяха извадени мъртви от рудника.

препоръчано

Генералният директор на мината Кан Гюркан, който е и син на собственика на компанията оператор, бе обвинен вчера в непредумишлено убийство. Той остава в ареста заедно с още 7 високопоставени служители.

За трагедията са обвинени общо 5 души. Няколко мениджъри на компанията са виновни в небрежност, но остават на свобода под наблюдение. Завчера бяха арестувани общо 19 души.

Сподели:
Бомба x
Спортът променя тялото и ума Спортът променя тялото и ума
ПИК TV x
Радослав Ревански ексклузивно пред ПИК: Хиляди хора от всички етноси има на площада в Белица! Провалените политици от ППДБ нескопосано ни обвиняват, че вадим етническата карта (ВИДЕО) Радослав Ревански ексклузивно пред ПИК: Хиляди хора от всички етноси има на площада в Белица! Провалените политици от ППДБ нескопосано ни обвиняват, че вадим етническата карта (ВИДЕО)
ново
Днес: 105
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК