BG EN

Турция отбеляза 567-ата годишнина от завладяването на Истанбул

Балкани

Турция отбеляза 567-ата годишнина от завладяването на Истанбул

30900
на 30.05.2020
Турция отбеляза 567-ата годишнина от завладяването на Истанбул
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Турция отбеляза 567-ата годишнина от завладяването на Истанбул с пищна заря и молитви в „Света София”, предаде Нова телевизия. Един от символите на града е част от световното културно наследство на ЮНЕСКО. В продължение на 900 години това е една от главните църкви на християнството преди да се превърне в джамия по време на Османската империя. През 1935 година е обявена за музей от създателя на модерна Турция Мустафа Кемал Ататюрк.

Президентът Реджеп Ердоган обаче няколко пъти заяви, че „Света София” трябва да бъде превърната отново в джамия, с което предизвика критиките на Европейския съюз.

препоръчано
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Алгафари пред ПИК TV: Радев е големият победител. Първото му изпитание - всички ще искат повече средства (ВИДЕО) Алгафари пред ПИК TV: Радев е големият победител. Първото му изпитание - всички ще искат повече средства (ВИДЕО)
ново
Днес: 0
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК