BG EN

Турция тръгна към тройна коалиция

СВЕТЪТ ДНЕС

Турция тръгна към тройна коалиция

4304
на 15.06.2015
Турция тръгна към тройна коалиция
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Новото турско правителство вероятно ще бъде формирано с представители на три партии, пише местният в. Хюриет. Днес най-голямата опозиционна сила в страната Народнорепубликанската партия постави своите условия за съставяне на кабинет. Едно от основните искане на на опонентите на президента Реджеп Ердоган е в органа на изпълнителната власт да има хора, които да са излъчени от три политически сили. Лидерът на НРП – Кемал Кълъджароглу заяви, че широкото представителство е необходимо, за да бъдат представени широките слоеве на турското общество. На изборите от 7 юни политическата формация на държавния глава – Партията на справедливостта и развитието (ПСР) не успя да получи мнозинство и да състави еднопартийно правителство. ПСР има 258 депутати в 550-местния Меджлис, НРП - 132-ма законодатели, националистите на Девлет Бахчели – 80, а прокюрдската Демократическа партия на народите 80. Останалите над 20 партии и коалиции не преминаха бариерата от 10 процента. След вота Бахчели също постави условия. Той поиска ПСР да се откаже от амбициите за разширяване на президентските пълномощия и отстраняване на корумпираните политици от власт.


препоръчано
Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Гражданинът Радев напусна президентството - извика си малобройна агитка да го пази от медиите (СНИМКИ/ВИДЕО) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Гражданинът Радев напусна президентството - извика си малобройна агитка да го пази от медиите (СНИМКИ/ВИДЕО)
ново
Днес: 115
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК