BG EN

Турция уволни 87 служители на тайните служби заради връзки с Гюлен

СВЕТЪТ ДНЕС

Турция уволни 87 служители на тайните служби заради връзки с Гюлен

10244
на 27.09.2016
Турция уволни 87 служители на тайните служби заради връзки с Гюлен
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Турция освободи от длъжност 87 служители на тайните служби заради предполагаеми връзки с проваления опит за преврат от 15 юли, съобщи Анадолската агенция. Уволнените са част от общо 141 временно отстранени служители, срещу които се извършваше разследване.

препоръчано

Срещу 52 от тях са подадени криминални оплаквания. Турция уволни десетки хиляди държавни служители, военни, полицаи, учители и други след преврата, за който се предполага, че е организиран и извършен от проповедника Фетхулах Гюлен и неговата мрежа от последователи. Разузнаването в страната понесе множество критики за това, че не е предупредило властите за готвената заплаха, но въпреки това сега за първи път се съобщава за уволнения от службата.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК TV! Бившият министър Христина Христова: Трябва да се сложи край на разточителството с държавните разходи. Недопустимо е Проданов да говори така (ВИДЕО) ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК TV! Бившият министър Христина Христова: Трябва да се сложи край на разточителството с държавните разходи. Недопустимо е Проданов да говори така (ВИДЕО)
ново
Днес: 115
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК