BG EN

Турция ще покани еврокомисари, за да обсъдят съдбата на споразумението с ЕС

СВЕТЪТ ДНЕС

Турция ще покани еврокомисари, за да обсъдят съдбата на споразумението с ЕС

4146
на 05.01.2017
 Турция ще покани еврокомисари, за да обсъдят съдбата на споразумението с ЕС
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Турският министър на въпросите, свързани с ЕС, Омер Челик в сряда, заяви че европейски комисари ще бъдат поканени в Турция за обсъждане на съдбата на споразумението между Анкара и Европейския съюз, пише вестник Daily Sabah.

препоръчано

Миналият март Турция се съгласи да спре нелегалните мигранти да преминават в Гърция в замяна на финансова помощ за бежанците, за които се грижи, безвизово пътуване на турски граждани в Европа и ускорени преговори за членство в ЕС.
Евросъюзът пък настоя властите в Анкара да променят антитерористичния закон на страната като част от критериите за либерализиране на визовия режим за турските граждани. Турция обаче настоя, че това не е възможно при настоящите условия. Освен това турски представители по-рано заявиха, че ще прекратят споразумението между ЕС и Турция, ако Блокът не въведе безвизово пътуване за турците до края на 2016 г.
Челик уточни, че през следващите дни за срещата ще бъде поканен заместник-председателят на Европейската комисия Франс Тимерманс и европейският комисар по миграция, вътрешни работи и гражданство Димитрис Аврамопулос. Турският министър на въпросите, свързани с ЕС, добави, че в момента се опитват да намерят подходяща дата за срещата.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
БЕЗПРЕЦЕДЕНТНА СИТУАЦИЯ! Радев наруши правилника на НС, но постави на място депутат от Възраждане (ВИДЕО) БЕЗПРЕЦЕДЕНТНА СИТУАЦИЯ! Радев наруши правилника на НС, но постави на място депутат от "Възраждане" (ВИДЕО)
ново
Днес: 5
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК