BG EN

Тъжна вест! Почина един от основателите на мъжки хор "Марек"

Региони

Тъжна вест! Почина един от основателите на мъжки хор "Марек"

16159
на 03.05.2017
Тъжна вест! Почина един от основателите на мъжки хор Марек
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

На 79 години почина един от основателите на мъжки хор „Марек“ в Дупница Малин Йончев. Вчера той беше изпратен по последния му земен път от роднини, близки и колеги хористи, съобщава Струма.бг.

препоръчано

През 1965 г. Малин Йончев, който е роден в с. Бистрица, и още 11 любители на хоровото пеене се събират около диригента Никола Коларов и създават хор „Марек“. Хорът жъне успехи не само в България, но и на сцени в Русия, Германия, Полша… До последния си дъх Малин Йончев беше част от хора, който сега носи името „Св. Иван Рилски“.

Сподели:
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ПЪРВО В ПИК TV! ДПС-Ново начало предлага най-бедните пенсионери да получат по 55 евро за Великден, останалите - по 15 евро (ВИДЕО) ПЪРВО В ПИК TV! ДПС-Ново начало предлага най-бедните пенсионери да получат по 55 евро за Великден, останалите - по 15 евро (ВИДЕО)
ново
Днес: 101
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК