Търсенето на руски хакери причини огромни загуби на САЩ

СВЕТЪТ ДНЕС

Търсенето на руски хакери причини огромни загуби на САЩ

7924
на 22.08.2018
Търсенето на руски хакери причини огромни загуби на САЩ
Автор:   ПИК

Ето каква сума достигна Jackpot Cards, най-високият джакпот на efbet.com (18+)

Търсенето на „руски хакери“ причини огромни загуби на САЩ, пише руският ежедневник “Взгляд“, цитира Фокус.
Колкото по-близо е 6 ноември - датата на междинните избори в САЩ – толкова по-силна става истерията за "руските хакери". Този път производителят на най-популярната операционна система „Уиндоус“, Майкрософт, направи изявление, което съобщава за поредните опити на "руското правителство" да повлияе на предстоящите избори.
Според текста "група хакери, свързани с руското правителство, създадоха фалшиви домейни, които се оказаха фалшифициране на две американски консервативни организации - Хъдсъновия институт и Международния републикански институт".
Твърди се, че три фалшиви домейна са създадени "по такъв начин, че да създадат впечатление за тяхната принадлежност към американския Сенат".
Президентът на Майкрософт Брад Смит коментира, че тази дейност "се фокусира главно върху подкопаването на демокрацията". Въпреки че никой не се е опитал да влезе в фалшиви сайтове, той "няма съмнение кой е отговорен" – за това се обвинява е хакерската група Strontium, известна също като Fancy Bear или APT2.
По-рано, специалният прокурор Роберт Мюлер, който разследва "руската следа" на президентските избори през 2016 г., свързва тази група с Главното разузнавателно управление на Русия (ГРУ).
Въпреки факта, че Майкрософт, както и Фейсбук са частна, а не държавна собственост, те работят в пълно съответствие с "указанията на партията и правителството" и са готов по всяко време да "се разобличат пред партията", за да се избегнат проблеми с правоохранителните органи.
Ето защо, като частните холивудски студия по време на "Лова на вещици" съвсем доброволно и без никакъв натиск от страна на властите отказваха да сътрудничат с заподозрени в "съчувствие към комунизма" актьори и режисьори, и американските IT-компании съвсем свободно и с чувство за граждански дълг търсят и намират "руски хакери".
Изглежда, че американската медийна пропаганда (думата "информация" е неуместна тук) все пак успява да убеди привържениците на Демократическата партия, че Хилъри Клинтън е загубил само заради намесата на "руските хакери." Това се доказва от резултатите от проучване на компанията Галъп. Сред и участниците в изследването 39% вярват в "намеса на Москва", която не е повлияла на резултатите, същия процент заявява, че Русия се намесва и влияе на резултата от изборите, и само 16% отхвърлят възможността за "руската интервенция". Но ако обръщате внимание на поддръжниците на Демократическата партия, ситуацията се променя радикално: 78% са сигурни, че президентът им е назначен от Русия. Това, разбира се, е безпрецедентна ситуация в американската и световната история. И само 6%, на прага на статистическа грешка, вярват, че Русия не се е намесила в американските избори.
В действителност, хакерите могат наистина да се превърнат в сериозна заплаха за свободните избори - както в Съединените щати, както и всяка друга страна. Страните все повече се насочват към онлайн анкети на теми, важни за гражданите на технология, и на фона на общата цифровизация на живота рискът от фалшифициране на данни ще се увеличи. Относително казано, ако хакерите променят резултата от гласуването за преименуване на улица - това не е опасно. Но ако анкетата е за важни инфраструктурни проекти - например строителството на мост или магистрала, и хакери фалшифицират резултатите - това може да доведе до сериозни икономически щети. Да не говорим за реална, не въображаема намеса в изборите.
Но вместо да се направи наистина важно нещо - развитието на висока степен на защита от външна намеса на технологии за дистанционно гласуване, правителството на САЩ и търговските дружества търсят фиктивни "руски хакери" - точно като в 50-те години те се борят с въображаеми "комунисти" в Държавния департамент и Холивуд.
Всички си спомнят как в отговор на терористичната атака, организирана и извършена предимно от саудитски граждани, на 11 септември 2001 г. Съединените щати удариха първо Афганистан и след това в Ирак.
Няма гаранция, че сегашната истерия с хакерите няма да доведе до кибернетична атака срещу руските ресурси - не е задължително официално санкционирана от американските власти. Нарушаването на работата на системата "Държавни услуги" или най-големите руски държавни банки може да доведе до много сериозни щети.
Икономическите щети от "хакерската атака срещу американската избирателна система" също са доста големи. Само че виновниците за тези щети не са измислени "хакери", а следователи, които харчат парите на американските данъкоплатци за опити да докажат недоказуемото.

препоръчано

Следвайте ПИК в Телеграм и Туитър

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Вижте ексклузивния хороскоп на Алена за 28 март - Близнаците завладени от добро настроение, изкушения дебнат Стрелците САМО В ПИК: Вижте ексклузивния хороскоп на Алена за 28 март - Близнаците завладени от добро настроение, изкушения дебнат Стрелците
ПИК TV x
ПИК TV! Корнелия Нинова не очаква конституционна криза, а избори две в едно на 9 юни (ВИДЕО) ПИК TV! Корнелия Нинова не очаква конституционна криза, а избори две в едно на 9 юни (ВИДЕО)
ново
Днес: 84
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК