ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
"Животът ми беше на ръба." С тези думи Любомир Симеонов обяснил пред разследващите защо застреля банкерката Павлинка Йовчева в Бургас, пише Труд. Бившият военен досега не бил казал, нито показал, че съжалява за случилото се. Твърдял, че не е извършил убийството за отмъщение, а за да му се обърне внимание и да даде урок на системата.

Симеонов застреля банкерката в понеделник с незаконен пистолет "Макаров". Мотивът - Йовчева отказала да му отпусне кредит от 1,5 млн. лв., с които искал да рефинансира заем от 300 000 лв., който не можел вече да погасява. Симеонов не споделил с никого плана си. Въпреки че често вдигал скандали в офиса на Йовчева, той никога не я бил заплашил със саморазправа. В разпита си той разказал, че преди да натисне спусъка срещу Йовчева, се надявал отнякъде да се появи полицай и да го застреля.
Според разследващите Симеонов обвинявал за тежкото си финансово състояние и банкова служителка от Карнобат, както и бившия шеф на Булбанк в града Веселин Желев. "Ако убиецът не е бил доволен от банката, е можел да отиде в десетки други финансови институции. Вместо това той остави двете деца на Павлинка сираци и неутолима болка за нея у стотици близки, приятели, клиенти и партньори", коментираха колеги на банкерката.


