BG EN

Ударно почистват хотела на бездомниците и проститутките в Монтана

Региони

Ударно почистват хотела на бездомниците и проститутките в Монтана

12234
на 10.08.2021
Ударно почистват хотела на бездомниците и проститутките в Монтана
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Общинската власт в Монтана е започнала да чисти подлеза към жп гарата и градинката при автогарата – мястото, където се подвизават жриците на любовта и клошарите, съобщи кметът Златко Живков.

препоръчано

“Имаме десетки сигнали и то основно от хора, които не са от Монтана и им се налага да преминават през подлеза и да търсят прохлада в градинката. Мястото е ужасно, започнали сме основно почистване. От подлеза, превърнат в хотел, изнесохме дюшеци, одеяла, всякаква посуда. Там тези хора са си организирали и спални и тоалетна. Невъобразима мръсотия. До дни ще приключим с почистването и дезинфекцията и поставяме видеонаблюдение", каза кметът Живков.

Той подчерта, че подлезът ще бъде заключван през нощта, предава още думите на кмета "БулНюз".

В ход е и подмяна на пейките в няколко от парковете. Инспекторите на общината са установили десетки потрошени от вандали пейки в Градската и Слънчевата градина. Заличават се графитите от автобусните спирки, ремонтират се градските чешми.

“Всичко това е потрошено от злосторници. На местата, където има видеонаблюдение вандалските набези са значително по-малко и заради това ще поставим камери навсякъде. Ремонтирахме и Попската градина, до храма “Свети свети Кирил и Методий". Това място през лятото се пълни с деца, а част от пейките бяха счупени. Вече са подменени, почистени са и графитите от паметника на Христо Михайлов, подменихме и част от тротоарните плочки", каза още Живков.

Ремонтира се и дървената сцена, вдадена в езерото “Монтанензиум". Тя е над водата, а част от настилката ѝ е повредена и е опасна.

“Ремонтът трябва да приключи на 23 август, защото на 24-ти там ще има концерт. Надявам се, че ще успеем", каза кметът на Монтана.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 84
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК