Уелс открадна точка срещу Швейцария

4066
на 12.06.2021

Отборите на Уелс и Швейцария завършиха наравно - 1:1, във втория двубой от група “А” на Евро 2020. На стадиона в Баку тимът на Владимир Петкович доминираше и поведе с попадение на Брийл Емболо в 49-ата минута, като освен това пропусна още поне три-четири чисти положения.

Емболо се разписа с глава след подаване от ъглов удар. Корнерът стана факт, след като футболистът на Борусия Мьонхенгладбах секунди по-рано беше излязъл сам срещу вратаря, който спаси изстрела му.

Уелс обаче успя да изравни в 74-ата. Кийфър Мур беше точен с глава за 1:1, с което островитяните се докопаха и до точката.

В 85-ата минута Марио Гавранович вкара второ попадение за швейцарците, но голът не беше зачетен заради засада, видяна от ВАР.

Минута преди края пред Гарет Бейл се откри шанс да донесе трите точки за Уелс, но той не стреля добре. В 90-ата пък Емболо беше на крачка от повторение на гола си, но и този път Уорд спаси, предава "Монитор".

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за съботния ден: Успехът е с Овните, добри приходи за Козирозите САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за съботния ден: Успехът е с Овните, добри приходи за Козирозите