ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Реал Мадрид получи специално разрешение от УЕФА броени часове преди реванша с Арсенал от четвъртфиналите в Шампионската лига - и решението може да се окаже притеснително за Микел Артета и неговия тим.
"Белия балет" изостава с 0:3 след първия мач на "Емиратс", където Деклан Райс отбеляза два изключителни гола от фаул, а Микел Мерино оформи крайния резултат. За да продължат към полуфиналите, мадридчани се нуждаят от истинско футболно чудо - и най-вече от ранен гол.
И тук идва едно решение от страна на УЕФА, което може да се окаже в голям плюс - Реал Мадрид ще има възможността да затвори покрива на своя обновен "Сантяго Бернабеу", съобщи "Гонг". Нововъведението, част от мащабен ремонт на стойност 1.5 милиарда паунда, превръща стадиона в истински акустичен "котел", създаващ неповторима атмосфера.

За разлика от мачовете в Ла Лига, където клубът сам решава дали покривът да бъде отворен или затворен, в Шампионската лига това става само със съгласието на УЕФА. Решението трябва да бъде взето преди началото на мача и не може да се променя по време на срещата.
Наставникът на "белите" Карло Анчелоти неведнъж е подчертавал предимствата на затворения покрив: "Акустиката е различна, шумът е по-голям, атмосферата - много по-вдъхновяваща. Това може да даде допълнителен тласък на отбора".



