Полицията издирва безуспешно тийнейджърите вече 17 дни
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
16-годишно момче от Пловдив и негова връстничка от кризисен център са в неизвестност от 17 дни. Полицията издирва децата, но засега безуспешно, съобщи "Труд".
Стефан Георгиев и Весела били забелязани за последно да чакат в коридор пред джипито на приюта.
"Търся сина си отчаяно. Той няма мобилен телефон, нито лична карта", обясни майката на Стефан - Божидара. Жената от 4 г. работела в Германия. Детето било оставено при баба му. Тя обаче се разболяла през зимата и влязла в болница. Стефан отишъл при дядо си Георги Георгиев. "Отиде един ден на училище, няколко часа по-късно се обади, че е в полицията и ще го откарат в кризисния център "Олга Скобелева", каза дядото.
Майката се свързала с отдел "Закрила на детето" и поискала момчето да отиде при нея. "Подадох молба. Обясниха ми, че е препратена в наше консулство в Германия. Но още нямам отговор. Живея в ад", каза Божидара.
"Безпокоя се от изчезването на Стефан и Весела. Надявам се да бъдат открити и да се върнат", каза Георги Гърмидолов, директор на Кризисния център. Той обясни, че веднага след като бил настанен в приюта, Стефан изчезнал за два дни. После се върнал и признал, че скитал по улиците. Не е изключено момчето пак да е тръгнало из града или да е отседнало при приятели.


