BG EN

Ужас! Жириновски: Решението за началото на трета световна война вече е взето

ЧАС ПИК

Ужас! Жириновски: Решението за началото на трета световна война вече е взето

48857
на 13.08.2014
Ужас! Жириновски: Решението за началото на трета световна война вече е взето
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Решението за началото на трета световна война вече е взето, заяви пред телевизия „Россия 24“ руският политик Владимир Жириновски. Всички въпроси, свързани с войната и мира, особено когато са свързани с Украйна, могат да бъдат решени само от президента на Руската федерация Владимир Путин и той вече го е сторил, казва Жириновски и прави паралел с началото на Първата световна война, когато според него руският император Николай ІІ взима най-важното решение.

препоръчано

 След това лидерът на ЛДРП припомня началото на Втората световна война, когато всички окончателни решения били взети от Йосиф Джугашвили – Сталин. Според него сега е дошъл моментът за трета световна война.

„Сигурен съм, че решението е взето и това решение ще се съобщава постепенно, за да могат те (Европа) да го разберат”, твърди Жириновски и продължава: „Прибалтика и Полша са просто обречени. Те ще бъдат направо пометени”, уверен е той.

Този руски политик отдавна е известен с ексцентричните си, често граничещи с абсурда изказвания. Но при това експертите не веднъж са се сблъсквали с факта, че спонтанните и сякаш необмислени слова на Жириновски носят в себе си някакво послание, което официалните руски власти не са искали да съобщават предварително на обществото. Именно по тази причина специалистите в повечето случаи се вслушват в изказванията на политика.

Според руски политолози въпросното изказване на възможността от трета световна война е опит на руските власти да си издействат отстъпки от страна на Запада.

„В тази ситуация страхът пред Русия кара Запада, от една страна, да се въздържа от някои стъпки като въвеждането на войски на НАТО в Украйна, а от друга – води до опити Русия да бъде изолирана и изключена от групата на държавите, които влияят на ключовите решения в света“, казва политологът Станислав Белковски.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Шефът на Галъп Петко Петков пред ПИК TV: Голямата въпросителна - ще се утвърди ли Зарков като самостоятелен лидер? БСП може да изпадне от следващите парламенти (ВИДЕО) Шефът на "Галъп" Петко Петков пред ПИК TV: Голямата въпросителна - ще се утвърди ли Зарков като самостоятелен лидер? БСП може да изпадне от следващите парламенти (ВИДЕО)
ново
Днес: 16
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК