BG EN

Ужасът в Македония: Единствената помощ за някои пострадали от наводненията е от... България

Балкани

Ужасът в Македония: Единствената помощ за някои пострадали от наводненията е от... България

7360
на 09.08.2016
Ужасът в Македония: Единствената помощ за някои пострадали от наводненията е от... България
Автор:   ПИК

В Скопие последиците от бедствието вече почти не личат. Не такова обаче е положението в покрайнините

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Единствената помощ, която получават някои от пострадалите от тежките наводнения в Македония, е от... българи. В града последиците от бедствието вече почти не личат. Не такова обаче е положението в покрайнините, разказва Би Ти Ви.

препоръчано

Както ПИК съобщи, преди три дни стихията отне живота на над 20 души.

Жителите на близкото село Стайковци, например, все още не могат да изчистят домовете си от калта, нанесена от водата. Досега никой не ни е помогнал, само българите, разказа Сто̀ян Младеновски. В цялото село хората разчитат на екипите, изпратени от България.

"Вчера отводнихме над 40 къщи, днес продължаваме с още няколко", разказа Красимир Димитров от Столична община. Той е част от екипа, изпратен в неделя от кмета на София Йорданка Фандъкова. "С нашите пет помпи не успяваме да смогнем, но продължаваме", каза той.

От македонска страна никой не организира екипите доброволци. "Ходим от къщите и питаме хората имат ли нужда от помощ", каза Димитров. Местното население много ни помага и е много доволно от нас. По думите му в Стайковци помагат само българи.

Сподели:
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Унижиха кабинета Гюров от парламентарната трибуна: Блокада има, но не е в Ормузкия проток, а в главите на това НПО правителство (ВИДЕО) Унижиха кабинета "Гюров" от парламентарната трибуна: Блокада има, но не е в Ормузкия проток, а в главите на това НПО правителство (ВИДЕО)
ново
Днес: 131
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК