УЖАСЪТ КРАЙ СОЧИ! Още тела изплуваха от ледените води на Черно море след фаталния полет за Сирия! Карат телата към моргата
Експертите се готвят за разпознаване на жертвите
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Медици се готвят за процедурата по разпознаване на още тела на жертви от катастрофата на Ту-154, която стана рано тази сутрин край Сочи. Самолетът, който пътувал с руски музиканти, певци и журналисти към Латакия в Сирия, за да поздравят военните там, е паднал в Черно море, а първите версии сочат техническа повреда.
Откритите в морето тела се транспортират към моргата, съобщи директорът на Департамента по обществено здраве и комуникации към МЗ Олег Салагай, цитиран от Интерфакс.
Координацията по подготовката за провеждане на съдебно-медицински експертизи на телата на загиналите се осъществява от главният нещатен експерт на министерството на здравето и директор на Руския център за съдебно-медицинска експертиза проф. Андрей Ковальов.
По думите му е в режим на готовност група от психиатри.
Самолетът Ту-154 изчезна от радарите в 5,27 московско време две минути след излитането. На борда са се намирали военни, представители на медиите, в т.ч. журналисти от НТВ,
Первий канала, телеканала «Звезда», а също така музиканти от ансамбъла "Александрова". В списъка на борда са били 93-ма.
По данни на МО на РФ, отломки от Ту-154 са намерени на 1,5 км от бреговете в района на Сочи на дълбочина 50–70 метра.
В същото време източник от оперативните структури в региона съобщава, че на мястото на самолетната катастрофа на самолета са намерени пет тела.
На свой ред от службата по здравеопазване в Сочи сообщиха, че два тела вече са доставени в градската морга. От Министерството на отбраната в същото време заявиха, че 4 тела са извадени и са на борда на спасителен съд.
Превод: ПИК


