Узбек грабна златото в бокса при 52-килограмовите

Рио 2016

9157
на 21.08.2016

Шахобидин Зоиров от Узбекистан спечели олимпийската титла в категория до 52 килограма на турнира по бокс на Игрите в Рио де Жанейро.

На финала Зоиров победи двукратния световен шампион Миша Алоян (Русия) по точки с 3:0 съдийски гласа. Руснакът спечели първия рунд, след което в следващите два Зоиров доминираше.

За Алоян това е втори олимпийски медал след бронза в Лондон 2012. Той донесе втора титла за Узбекистан от боксовия турнир в Рио.

Бронзовите медали спечелиха Йоел Финол (Венецуела) и Ху Цзянгуан (Китай).

Българинът Даниел Асенов завърши на девето място в тази категория след победа и загуба.