Уигън изпадна от Висшата лига, разгромен от Арсенал

7219
на 15.05.2013

Арсенал разгроми с 4:1 Уигън и направи огромна крачка към постигането на основната си цел този сезон, а именно класиране в Топ 4 и участие в квалификациите на Шампионската лига. "Топчиите" се нуждаят от победа при гостуването на Нюкасъл в последния кръг, за да са сигурни, че няма да бъдат изместени от големия си съперник Тотнъм, който има с точка по-малко и приема Съндърланд. В същото време загубата се оказа фатална за Уигън и отборът наРоберто Мартинес изпада от Премиър лийг. В няколко поредни сезона "латикс" правеха истински чудеса от храброст на финалната права и успяваха да запазят елитния си статут, но този път логичното се случи и тимът с най-слабата защита в лигата ще трябва да свиква с живота в в Чемпиъншип.

Уигън се нуждаеше от задължителна победа на "Емиратс", за да съхрани шансовете си да оцелее. Момчетата на Роберто Мартинес бяха в приповдигнато настроение след исторически триумф срещуМанчестър Ситивъв финала за ФА Къп, но се сблъскаха с жестоката реалност. Само за 8 минути през второто полувреме Арсенал вката три гола във вратата на Жоел Роблес и предреши съдбата на гостите, които са третият изпадащ и се присъединиха къмРединг и Куинс Парк Рейнджърс.

Загубата на Уигън означава също, че кръг преди краяСаутхамптън, Фулъм, Астън Вила и Съндърланд могат да са спокойни и независимо от резултатите в последните мачове, ще запазят местата си в Премиър лийг.

В основата на победата на Арсенал беше Сантиаго Касорла. Испанският национал асистира за всички попадения на лондончани, отбелязани от Лукас Подолски (2), Тио Уолкот иАарън Рамзи. За Уигън се разписа Шон Малоуни.

В началото Арсенал притисна съперника и бързо поведе с гол на Подолски. Германският нападател бе точен с глава в 11-ата минута. Домакините пропиляха още няколко възможности и постепенно отстъпиха инициативата на Уигън. В 25-ата минутаЛоран Косиелни предотврати изравняването след лошо излизане на Войчех Шчесни, а в 40-ата попадение на Уолкот беше отменено заради засада. Точно преди почивката реферът Майк Дийн отсъди спорно нарушение на Микел Артета и от фаула Шон Малоуни изненада Шчесни - 1:1.

През второто полувреме гостите нямаха никакви аргументи срещу разнообразните атаки на Арсенал и въпреки няколкото героични прояви на вратаря Жоел Роблес инкасираха три гола. В 63-ата минута Уолкот вкара 21-ия си гол във всички турнири след центриране на Касорла. Испанецът подаде и за второто попадение на Подолски, а след това намери Рамзи, който от малък ъгъл сложи точка на спора в 71-ата минута.

САМО В ПИК: Вижте ексклузивния хороскоп на Алена за втория ден на май - Раците си печелят врагове, трудности очакват Девите САМО В ПИК: Вижте ексклузивния хороскоп на Алена за втория ден на май - Раците си печелят врагове, трудности очакват Девите
Любен Дилов пред ПИК TV: Уж реномираната кантора на Лена е произвела дърводелско изделие за Корал?! Все едно да обереш къща и да си изпуснеш личната карта вътре (ВИДЕО) Любен Дилов пред ПИК TV: Уж реномираната кантора на Лена е произвела дърводелско изделие за Корал?! Все едно да обереш къща и да си изпуснеш личната карта вътре (ВИДЕО)