BG EN

Украински депутат: Камшик за всички, които говорят на руски в училище!

СВЕТЪТ ДНЕС

Украински депутат: Камшик за всички, които говорят на руски в училище!

10028
на 25.05.2017
Украински депутат: Камшик за всички, които говорят на руски в училище!
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Депутатът от Киевския градски съвет Игор Мирошниченко заяви, че използването на руски език в украинските училища от учители и ученици трябва да се наказва с камшик. Тази "гениална" идея депутатът споделя пред тв канал "112 Украина".

препоръчано

Информационна агенция "ПИК"

"Ако влезем в обикновено украинско училище, ще чуем, че всички си общуват на руски, в това число и учителите, и възпитателите в детските градини. Какво, към камшика ли да се връщаме? Щом се налага - защото, ако се говори на руски в украинските училища, това е лош пример за всички", заявява Мирошниченко.

"Руски може да се говори в окупираните територии. Защото Хитлер, когато окупира нашата територия, се обръщаше към нас не на немски, а на украински - към нашите дядовци и прадядовци", коментира още депутатът.

В същото време губернаторът на Донецка област Павел Жебривский обяви руския език за "елемент от хибридната война".

На 23 май Върховната Рада прие законопроект за задължителна 75-процентна квота на украинския език в радио- и телевизионния ефир.

Превод: ПИК 

 

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ГОЛЯМ СКАНДАЛ В НС! Руди Гела побесня заради Величие - обижда ги на баламурници и секта (ВИДЕО) ГОЛЯМ СКАНДАЛ В НС! Руди Гела побесня заради "Величие" - обижда ги на "баламурници" и "секта" (ВИДЕО)
ново
Днес: 116
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК