BG EN

Украинските власти и сепаратистите договориха примирие

ЧАС ПИК

Украинските власти и сепаратистите договориха примирие

2810
на 20.09.2014
Украинските власти и сепаратистите договориха примирие
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Украинските власти и сепаратистите се договориха за всеобщо прекратяване на огъня, създаване на зона за сигурност по настоящата линия на съприкосновение, извеждане на тежките оръжия от тази зона и селищата и разгръщане на мониторингова мисия на ОССЕ, предаде РИА Новости. Текстът на подписания от страните меморандум беше прочетен бившият украински президент Леонид Кучма.
Меморандум от Минск:
1 Прекратяване използването на оръжия се смята за общо.
2 Оставане на подразделенията и военните формирования на страните на линията на съприкосновение към 19 септември. 
3 Забрана за използването на всички видове оръжия и водене на атакуващи действия. 
4 В рамките на дни от приемането на меморандума оттегляне на средствата за поразяване с калибър над 100 мм от линията на съприкосновения на разстояние 15 км от всяка страна, включително от населените пунктове, което дава възможност за създаване на зона за прекратяване използването на оръжия с ширина не по-малко от 30 км – зона за сигурност. При това да се изведат от линията на съприкосновения артилерийските системи с калибър над 100 мм на разстояние техния максимален обсег на стрелба. 
5 Забрана за разполагането на тежки оръжия и техника в район, ограничен от селища. 
6 Забрана за поставяне на нови минновзривни инженерни заграждения на граничната зона за сигурност, и задължаване за премахване на по-рано поставените минновзривни заграждения. 
7 Забрана от момента на приемане на този документ за полети на бойна авиация и чуждестранни летателни апарати, с изключение апаратите на ОССЕ над зоната за сигурност. 
8 Разгръщане в зоната на прекратяване използването на оръжия на мониторингова мисия на ОССЕ от наблюдатели на организацията в рамките на дни от момента на приемане на меморандума. Горепосочената зона да бъде разделена на сектори, броят граници на които да се съгласува при подготовката за работата на мониторинговата грипа наблюдатели от мисията на ОССЕ. 
9 Извеждане на всички чуждестранни военни формирования, военна техника, бойци и наемници от територията на Украйна под мониторинга на ОССЕ.

препоръчано
Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Топ прогнозата на проф. Георги Рачев за февруари: Месецът ще бъде с 3 до 5 градуса по-топъл от нормалното, но във вторник и сряда... (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Топ прогнозата на проф. Георги Рачев за февруари: Месецът ще бъде с 3 до 5 градуса по-топъл от нормалното, но във вторник и сряда... (ВИДЕО)
ново
Днес: 62
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК