BG EN

Украйна оцени възможните щети от „Северен поток 2“

СВЕТЪТ ДНЕС

Украйна оцени възможните щети от „Северен поток 2“

17117
на 16.09.2018
Украйна оцени възможните щети от „Северен поток 2“
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Директорът на „Нафтогаз Украйна“ Андрей Кобелев заяви, че реализацията на проекта „Северен поток 2“ ще бъде тежък удар за икономиката на страната, предава РИА Новости.

препоръчано

„Ако говорим за обема, това са три милиарда долара на година. Към момента това са доходите, които получаваме за транзитния газ през Украйна. Ако „Северен поток 2“ започне сега, например, то след две години проектът може да бъде завършен и когато това се случи, всички изчисления показват, че няма да има преминаващ газ през Украйна“, заяви Кобелев.

Той поясни, че тези щети ще съставляват приблизително три процента от БВП на страната. „За нас това ще бъде огромна загуба“, добави той.

По думите на Кобелев, след завършването на газопровода, част от транзита на синьото гориво ще се осъществява през „Турски поток“, а останалата част ще бъде през „Северен поток 2“.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 89
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК