BG EN

Украйна прекрати програмата за икономическо сътрудничество с Русия

Европа

Украйна прекрати програмата за икономическо сътрудничество с Русия

4405
на 22.03.2018
Украйна прекрати програмата за икономическо сътрудничество с Русия
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Министерският съвет на Украйна е гласувал прекратяване на програмата за икономическо сътрудничество с Русия за периода 2011-2020 година, съобщава РИА Новости, цитирана от Фокус.

препоръчано

„Прието е единодушно“, е потвърдил премиерът на Украйна Владимир Гройсман след подлагането на въпроса на обсъждане. Киев обяснява своя ход с опит да преориентира икономиката и „националните интереси на страната“.

„Ще направим всичко, за да плати страната-агресор висока цена за агресията си в Украйна“, посочи Гройсман в интервю пред ТВ канала „112 Украина“.

Страните подписаха програмата за икономическо сътрудничество през юни 2011 година. Тя предвижда разширяване на режима на свободна търговия и взаимна защита на инвестициите, създаване на интегрирана система за платежно-разчетни операции и осигуряване на свободно движение на гражданите на двете страни.

Освен това, през тази седмица украинското Външно министерство подготви предложение за излизане на страната от ОНД (Общността на независимите държави) и денонсация на Договора за приятелство, сътрудничество и партньорство с Русия.

 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 16 декември - Телците да очакват новина за финансови постъпления, Водолеите да не пътуват САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 16 декември - Телците да очакват новина за финансови постъпления, Водолеите да не пътуват
ПИК TV x
ГОРЕЩО В ПИК TV: Противниците на еврото се събраха - Костадинов се подмазва на Румен Радев, иска избори през март ГОРЕЩО В ПИК TV: Противниците на еврото се събраха - Костадинов се подмазва на Румен Радев, иска избори през март
ново
Днес: 125
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК