BG EN

Укрепиха срутището в Дряново, хората се връщат по домовете си

Региони

Укрепиха срутището в Дряново, хората се връщат по домовете си

4258
на 25.02.2021
Укрепиха срутището в Дряново, хората се връщат по домовете си
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Комисия извърши проверка на укрепителните дейности на срутището в село Дряново и установи, че към момента хората, които бяха спешно евакуирани в средата на януари, могат да се върнат по домовете си. Това съобщи областният управител на Пловдив Дани Каназирева.

препоръчано

"Изградени са носещите конструкции на подпорните стени, с които скатът е укрепен, остават довършителни дейности. Проверката имаше за цел да установи степента на завършеност на укрепителните дейности на срутището и дали е безопасно за хората от близките къщи", коментира главен инспектор Димитър Бришимов от РДПБЗС.

По думите му хората могат да се върнат в домовете си след като кметът на община Лъки издаде необходимата заповед, предава "Фокус".

"За нас най-важно беше да се гарантира живота и сигурността на хората и да предотвратим опасността скалната маса да тръгне надолу. Истината е, че имаше сериозна риск. Всички институции реагираха незабавно. Факт е, че за много кратко време бяха отпуснати от държавата нужните средства и се извърши укрепването в спешен порядък", допълни Каназирева.

Веднага след инцидента в Дряново пристигна лично и премиерът Борисов, който обеща съдействие. Същият ден беше свикана Междуведомствената комисия за възстановяване и подпомагане и правителството отпусна 480 000 лева на общината за укрепителните дейности.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ГОРЕЩО В ПИК TV! Проф. Мермерски с екшън прогноза: Европа се самоунищожава, Урсула се е развела с действителността. Съветът за мир е алтарнатива на импотентното ООН, в него скоро ще са и Путин, и Си Дзинпин, те са се разбрали с Тръмп за края на войната в Близкия изток (ОБНОВЕНА) ГОРЕЩО В ПИК TV! Проф. Мермерски с екшън прогноза: Европа се самоунищожава, Урсула се е развела с действителността. Съветът за мир е алтарнатива на импотентното ООН, в него скоро ще са и Путин, и Си Дзинпин, те са се разбрали с Тръмп за края на войната в Близкия изток (ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 113
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК