УНИКАЛЕН РЕКОРД! ДеРозън повтори постижение на Майкъл Джордан

Баскетбол

11215
на 13.11.2016

Гардът на Торонто Раптърс ДеМар ДеРозън реализира 33 точки за домакинската победа над Ню Йорк Никс със 118:107.

Сега той има в актива си по минимум 30 точки в осем от девет срещи от началото на сезона. Последният, който е регистрирал подобно постижение за предходните 30 години е легендата Майкъл Джордан през сезон 1986/87. ДеРозън заема първо място по средна резултатност в настоящия шампионат с показател 34,1 т. на мач. Хюстън Рокетс отстъпи пред гостуващия Сан Антонио Спърс със 100:106.

"Шпорите" контролираха играта през цялото време, а в третата четвърт преднината им достигна 15 точки. В заключителната част домакините единствено успяха да намалят разликата. Джеймс Хардън записа трипъл-дабъл (25 точки, 11 борби и 13 асистенции), а за победителите най-резултатен стана Кауай Ленърд с 20 пункта.

Чикаго Булс победи Вашингтон Уизардс със 106:95, а с най-голям принос за домакинския успех на "биковете" бе Джими Бътлър, автор на 37 точки.