Уникална драма в Благоевград! ЦСКА с фантастичен обрат

16510
на 11.03.2018

Пирин (Благоевград) загуби домакинството си на ЦСКА в мач от 25-ия кръг на Първа лига.

WINBET – най-голямото разнообразие от игри и джакпоти! (18+)

Срещата на стадион "Христо Ботев" завърши при резултат 1:2. Първият гол в мача бе реализиран от Радослав Кирилов, точен за ремито беше влезлият като резерва Александър Георгиев, а в продължението Каранга оформи крайното 1:2, пише топспорт.бг.

"Червените" бяха задължени да търсят победата, защото щяха да се отдалечат значително от лидера Лудогорец. "Орлите", които вчера победиха Черно море, имат аванс от 3 точки на върха в класирането.

Първото полувреме принадлежеше на отбора на домакините. Пирин владееше инициативата, като футболистите на тима не спираха да притесняват бранителите на съперника. Те пък, от своя страна, нямаха възможно най-убедителния си ден, като често допускаха неточности в отиграванията си.

На два пъти Суда бе близо до откриващо попадение, но в последния момент или се намесваше защитник, или пък Черниаускас избиваше топката в корнер.

Хендерсън също показа голямо старание и желание за изява, но изстрелите му не бяха достатъчно опасни.

Всичко, с което ЦСКА отговаряше на опонента си, бяха епизодични включвания на Кирил Десподов, чийто центрирания не бяха добре използвани от Фернандо Каранга.

Самият таран на "червените" бе видимо напрегнат, като често влизаше в пререкания със съперникови футболисти. За тези си действия той бе санкциониран официално.

Резултатът беше открит след точно половин час игра, когато Радослав Кирилов бе точен за 1:0, при поредната скоростна акция на благоевградчани. Те не се отдръпнаха в задни позиции, а напротив - втурнаха се да вкарат и втори гол, който да създаде допълнителни главоболия на столичани, но до почивката не постигнаха тази си цел.

Феновете на "армейците" трябваше да чакат цели 70 минути, за да видят най-чистото положение за тима си.

Тиаго стреля от границата на наказателното поле, вратарят на домакините спаси, а при добавката и Каранга не успя да порази целта.

Последваха напрегнати минути и а двете единайсеторки, като играта се изнерви и бе ненужно накъсвана.

Малко преди края бившият футболист на ЦСКА и настоящ такъв на Пирин - Преслав Йорданов бе заменен принудително, след като получи контузия. За момента не е ясно колко сериозна е тя.

Промяната в резултата дойде 2 минути преди края, когато влезлият малко по-рано на терена Александър Георгиев се разписа, огорчавайки наставника на домакините Милен Радуканов.

Крайното 1:2 пък оформи Фернандо Каранга, разписал се в продължението на мача.

Така до втора загуба за "червените" през сезона в Първа лига не се стигна. Нещо повече - столичани запазват надеждите си за спечелването на титлата живи.

САМО В ПИК: Вижте ексклузивния хороскоп на Алена за 28 март - Близнаците завладени от добро настроение, изкушения дебнат Стрелците САМО В ПИК: Вижте ексклузивния хороскоп на Алена за 28 март - Близнаците завладени от добро настроение, изкушения дебнат Стрелците
ЕКШЪН В ПИК TV! Нежното острие на Слави притисна Асен Василев, нарече го шмекер и цар на финансовите машинации (ВИДЕО) ЕКШЪН В ПИК TV! Нежното острие на Слави притисна Асен Василев, нарече го шмекер и цар на финансовите машинации (ВИДЕО)