BG EN

Употребата на марихуана е намалила катастрофите в САЩ

ШАРЕН СВЯТ

Употребата на марихуана е намалила катастрофите в САЩ

12288
на 29.12.2016
Употребата на марихуана е намалила катастрофите в САЩ
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Марихуаната не води до увеличение на процента катастрофи с летален край, а точно обратното - занижава го. До този извод са стигнали американски учени от Колубмийския университет, които са изследвали броя пътни произшествия преди и след легализирането на марихуаната в американските щати.

препоръчано

Между 1985г. и 2014 г. смъртността е намаляла със средно 11 процента в щатите, които са легализирали употребата на медицински канабис. С 12 процента са намаляли и инцидентите на пътя при 25-44-годишни, показват резултатите, публикувани в Американския журнал по публично здраве. В Калифорния е отчетена най-голяма разлика - след узаконяването на конопа, катастрофите с летален край са намалели с цели 16%. Учените не могат да дадат красноречив отговор защо завишената употреба на коноп води до по-малко пътни произшествия.

Все пак обаче авторите на изследването предполагат, че пациентите с достъп до медецинска марихуана предпочитат пушенето на трева у дома, отколкото напиването в барове и обикалянето на улици след това. Друго предполжение е обвързано и с по-високата степен на полицейско присъствие, което бе въведено вследствие на легализирането. 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 91
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК