BG EN

Управителят на НОИ с добра новина - няма да вдигат осигурителните вноски... засега

ГОРЕЩО

Управителят на НОИ с добра новина - няма да вдигат осигурителните вноски... засега

13920
на 26.09.2021
Управителят на НОИ с добра новина - няма да вдигат осигурителните вноски... засега
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

В момента пенсионната система събира повече приходи, засега не се предвижда повишаване на размера на осигурителните вноски. Това заяви пред БНТ управителят на НОИ Ивайло Иванов.

препоръчано

За следващата година сумата, която ще е необходима, е 13 400 000 лв., така че тези средства са заложени в бюджета до края на годината. Дефицитът, който е предвиден, с така направената актуализация намалява - около 6 400 000 лв., допълни той.

По думите му разходите за пенсии са се вдигнали със 700 000 млн. до края на годината, и ако се запазят тези темпове и другите плащания, необходимата сума за следващата година ще е близо 2 300 000 лв. - или около 14% допълнително. С актуализацията на бюджета се заложи минималната пенсия да стане 370 лв. Хората, които ще получават тази пенсия, са към 1 400 000 души.

"Логиката на законодателя в тази система е, че все пак е обвързана с линията на бедността. Тъй като линията на бедносттта е 369 лв, се прие от народните представители доходът, който получават нашите пенсионери, да не е под тази линия на бедност. Максималната пенсия беше повишена на 1500 лв., но има и хора - близо 20 000 души, които получават много повече, и те също са ограничени с този размер", каза още управителят на НОИ.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Доц. Стойчо Стойчев пред ПИК TV: Няма нова политическа вълна, а преразпределение на вот за държавната хранилка (ВИДЕО) Доц. Стойчо Стойчев пред ПИК TV: Няма нова политическа вълна, а преразпределение на вот за държавната хранилка (ВИДЕО)
ново
Днес: 90
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК