ГОРЕЩО
ЛЪЖА ИЛИ ИСТИНА? Руски медии знаели 3 часа по-рано за оставката на Румен Радев (СНИМКИ)
САГАТА СЕ РАЗГАРЯ! Съюзът на съдиите с подъл ход в услуга на ППДБ, докато КС образува дело за отмяна на поправката „Анти Сарафов“
МЪЛНИЯ! Антон Тодоров: Румен Радев е бил съдружник със скандален приватизатор-съветник на Андрей Луканов (СНИМКИ)
Виктор Димчев с прогноза пред ПИК TV: Проектът на Радев ще засмуче малките партии и ще отиде на бунището на политиката (ВИДЕО)
САМО В ПИК! Проф. Михаил Константинов с убийствен въпрос: Изяде ли Радев втория мандат на Йотова
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Управляващата в Испания консервативна Народна партия спечели най-много гласове на парламентарните избори в страната, провели се в неделя, но загуби своето абсолютно мнозинство в парламента според публикуваните частични резултати. В момента са обработени 70% от бюлетините, предаде AFP, цитирана от "Фокус".
Народната партия на министър-председателя Мариано Рахой има 28.2% от гласовете, което ще му даде 124 депутата в 350-местния парламент. Социалистите имат 22.5% от гласовете, следвани от ляво-радикалната партия „Подемос“ с 20, 5%.
На публикуваните преди часове резултати от екзит половете „Подемос“ бяха на второ място, но официалните резултати показват, че са на трето.
препоръчано
свързани новини
Испания е на път да сложи край на двупартийната система
6808
на 20.12.2015
Зимата връхлетя Смолянско, пътната обстановка е усложнена
10024
преди 1 часа
В парламента обсъждат по-строг контрол върху атракционите
5274
преди 2 часа


