BG EN

Ураганен вятър и градушка убиха човек в Румъния

Европа

Ураганен вятър и градушка убиха човек в Румъния

19943
на 13.03.2025
Ураганен вятър и градушка убиха човек в Румъния
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Лошо време предизвика щети в редица части на Румъния и отне живота на един човек в източния окръг Вранча, съобщиха местни медии, цитирани от БТА.

препоръчано

Червен, оранжев и жълт код за опасно време е обявен в редица окръзи на страната заради силен вятър, поройни дъждове и градушка.

Мъж на 80 години от окръг Вранча е загинал, след като бил ударен от съборено от вятъра дърво, съобщи полицията.

Телевизия Диджи 24 отбеляза, че поривите на вятъра са достигнали 140 километра в час в северния окръг Клуж, където е обявен червен код за опасно време. Червен код е в сила и за окръзите Арад и Бихор, където скоростта на вятъра е над 100 километра в час.

В окръзите Марамуреш, Бистрица-Нъсъуд, Гюргево и Телеорман е обявен оранжев код, като поривите на вятъра достигат между 70 и 90 километра в час.

Аджерпрес предаде за съборени покриви, дървета и електрически стълбове в окръзите Алба и Бистрица-Нъсъуд.

В столицата Букурещ е обявен жълт код, като поривите на вятъра достигат 50-70 километра в час, а пожарникарите са получили сигнали за паднали дървета на редица места, информира сайтът Хотнюз.ро.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 22 декември: Телецът да се готви за данъци, изненади и път за Скорпиона САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 22 декември: Телецът да се готви за данъци, изненади и път за Скорпиона
ПИК TV x
СКАНДАЛНО РАЗКРИТИЕ! Хора на ген. Атанасов искали да сготвят Слави с наркотици (ВИДЕО) СКАНДАЛНО РАЗКРИТИЕ! Хора на ген. Атанасов искали да сготвят Слави с наркотици (ВИДЕО)
ново
Днес: 105
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК