BG EN

УРОЖАЙ: Англичаните прибират половин милион евро при триумф на Евро 2020 - ето ги най-тлъстите премии за трофея

Епицентър

УРОЖАЙ: Англичаните прибират половин милион евро при триумф на Евро 2020 - ето ги най-тлъстите премии за трофея

14667
на 24.06.2021
УРОЖАЙ: Англичаните прибират половин милион евро при триумф на Евро 2020 - ето ги най-тлъстите премии за трофея
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Англия е шампионът по премии на Евро 2020. Футболната асоциация на Острова ще изплати бонуси в размер на 540 000 евро на човек, ако "Трите лъва" успеят да триумфират с европейската титла.

препоръчано

На второ място по щедрост са футболните шефове на Белгия, които са гарантирали на "червените дяволи" по 435 000 евро бонус. Третата позиция си поделят Германия и Испания с по 400 000 евро. Следва Франция с 340 000 евро на човек.

От големите футболни нации на континента най-скромният награден фонд дават в Италия и Нидерландия. "Адзурите" ще приберат по 250 000 евро при победа на финала, а "лалетата" по 200 000 евро.

Любопитно е, че "Скуадрата" договори премиите си, след като отборът вече се бе класирал за фазата на директните елиминации. Това стана на продължили десетина минути разговори между шефовете на местната футболна федерация и двамата "синдикални водачи" на националите - "старите пушки" Джорджо Киелини и Леонардо Бонучи. Ако се окичат със сребърни медали, избраниците на Роберто Манчини ще се разпишат срещу 200 000 евро, а за отпадане на 1/2-финал, ставката е 150 000 евро.

За първи път националите ще бъдат поощрени и за класиране на 1/4-финалите - по 80 000 евро. Според медиите последната договорка е плод на неприятния спомен от Евро 2016. Тогава "адзурите" бяха спрени на четвъртфиналите от Германия с дузпи и се завърнаха у дома с празни джобове.

Коментирайки евентуалните бонуси, футболната библия "Гадзета дело спорт" изтъква, че те са пряка функция на премиите на УЕФА за сегашния турнир. Първоначално те са възлизали на 371 милиона евро, но заради икономии в резултат на коронавирусната пандемия са били намалени на 331 милиона.

От тях до момента Италия е инкасирала 13.75 милиона евро, от които 9.25 милиона са за участие, 3 милиона за трите победи в предварителната група и 1 милион за класиране на 1/8-финалите. На теория в играта са още 14.5 милиона, които могат да бъдат заработени до края на турнира - 2.5 милиона за участие на четвъртфиналите, 4 милиона за класиране на полуфиналите, 5 за пробив на финала и 8 милиона при спечелване на трофея, пише "Гонг".

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 15
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК