Уругвай удари Ямайка в мач без значение

2750
на 14.06.2016

И двата отбора отпаднаха от Копа Америка въпреки победата на "урусите" с 3:0

Националният отбор на Уругвай си тръгна от Копа Америка с високо вдигната глава, след като надигра с 3:0 Ямайка в последния си мач от група "С". Срещата бе без значение и за двата тима, които вече знаеха, че нямат шанс да продължат напред в турнира, но въпреки това урусите записаха успех за престиж след двете си загуби в предните два мача.

Играчите на Уругвай бяха видимо по-добрият тим на терена и редяха атака след атака към вратата на съперника, като направиха и доста пропуски. В противен случай резултатът можеше да бъде доста по-голям в тяхна полза.

Абел Ернандес даде преднина на своя тим в 21-ата минута, когато изскочи зад защитата и не сгреши за 1:0. След това с той пропусна още една добра възможност 36-ата минута, когато ударът му бе спасен от вратаря.

В 63-ата минута Единсон Кавани с глава отблизо нацели гредата. Три по-късно обаче Уругвай се добра до втори гол. Топката бе центрирана по земя, Ернандес опита да играе с нея, което принуди Уотсън да си вкара автогол.

След нова серия от пропуски, "урусите" най-накрая оформиха победата си да стане класическа. Това се случи в 88-ата минута, когато Матиас Корухо бе изведен на скорост и вкара за крайното 3:0.

С този успех Уругвай завършва 3-ти в група "С" с 3 точки, докато Ямайка разочарова феновете си и също отпада от турнира на последното място и с нулев актив.

САМО В ПИК: Вижте топ хороскопа на Алена за Гергьовден - успехите намигват на Телците, Стрелците пълнят джобовете САМО В ПИК: Вижте топ хороскопа на Алена за Гергьовден - успехите намигват на Телците, Стрелците пълнят джобовете