Успешен старт на 2015-a за Атлетико (Мадрид), "дюшекчиите" триумфираха с три гола над Леванте

5527
на 03.01.2015
Успешен старт на 2015-a за Атлетико (Мадрид), дюшекчиите триумфираха с три гола над Леванте

Атлетико (Мадрид) стартира по отличен начин 2015 година, побеждавайки Леванте с 3:1 в първия мач от 17-ия кръг на Примера дивисион.

На "Висенте Калдерон" домакините имаха явно преимущество над своя съперник и заслужено достигнаха до успеха пред погледа на новото си попълнение Фернандо Торес, който гледаше с интерес двубоя от трибуните.

Антоан Гризман обаче подсказа, че на Торес няма да му е лесно да намери титулярно място в Атлетико, реализирайки нови два гола за своя тим като по този начин вече има 5 гола в последните два двубоя.

Французинът откри резултата в 18-ата минута, след като засече с глава центриране отляво на Гийерме Секейра, пише gong.bg.

След 30 минути игра топката отново влезе във вратата на Леванте, но попадението не бе зачетено заради игра с ръка на Марио Манджукич. Малко по-късно сърбинът отново бе близо до поопадение, но Диего Марино спаси удара му.

2 минути след подновяването на играта авансът на Атлетико бе удвоен. След центриране Манджукич игра с глава, Марино спаси, но топката отново стигна до Гризман, който с глава реализира втория си гол в мача.

Манджукич пропиля още няколко възможности, за да се стигне до малко случаен гол за Леванте. Той падна в 62-ата минута и бе дело на влезлия като резерва Набил Ел Жар, който чукна топката, сякаш без да разбере, след прострелен пас на свой съотборник.

Диего Годин обаче успокои трибуните с трети гол за Атлетико в 82-ата минута. Тиаго Мендеш центрира прецизно в наказателното поле, където уругваецът бе най-съобразителен и с глава чукна за крайното 3:1.

В класирането Атлетико е на трето място с 38 точки, колкото има и Барселона, но с мач по-малко. Леванте е на 15-а позиция с 15 точки.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 16 май - Скорпионите са във върховата си форма, Водолеите да не се вживяват в личните си проблеми САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 16 май - Скорпионите са във върховата си форма, Водолеите да не се вживяват в личните си проблеми
САМО В ПИК TV! Борисов с първи думи за катастрофата с Кирил Петков (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Борисов с първи думи за катастрофата с Кирил Петков (ВИДЕО)