ГОРЕЩО
ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК TV! Диана Дамянова с екшън коментар за президентските избори и мераците на Кандев и Христанов: Йотова ще е на балотаж с голяма преднина, ако бъде подкрепена от Радев (ВИДЕО)
САМО В ПИК TV! Петър Кичашки с топ анализ какво ще се случи след мирното споразумение между САЩ и Иран. До края на годината Тръмп ще свали картите на Путин и за Украйна (ВИДЕО)
СТУПОР НА "ПОЗИТАНО" 20: Тайният план на Радев разтресе БСП
Докато МВР министърът пише статуси във Фейсбук и обикаля медиите - ръст в броя на жертвите на пътя
Слави с УДАР срещу Демерджиев: Криете се зад прокуратурата - обществото чака отговори за случая "Петрохан", а не оправдания
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Утрехтският псалтир - уникален средновековен манускрипт от колекцията на библиотеката в Университета на Утрехт, бе добавен в регистъра „Паметта на света” на ЮНЕСКО, съобщи сайтът www.utrechtpsalter.ni.
препоръчано
В този списък са също оригиналният Дневник на Ане Франк, архиви на Нидерландската източноиндийска компания, чернови на Карл Маркс за неговия „Манифест на комунистическата партия” и негови бележки за „Капиталът”, уточнява БТА.
Богато илюстрираният Утрехтски псалтир е създаден преди близо 1200 години и е съхраняван в библиотеката в Университета на Утрехт от 1716 г.
От 21 октомври Утрехтският псалтир ще бъде изложен за един месец в музея Катарайнеконвент в Утрехт.


