ГОРЕЩО
Прокуратурата с подробности за огромната трагедия на "Тракия" - шофьорът на камиона имал 20 нарушения
ГОРЕЩО В ПИК! Делян Пеевски: Паметта за агентите и доносниците на ДС не трябва да бъде заличена, за да не може да се повторят мракобесните времена на комунистическия режим
ПАК СЕ ПОЧНА С ПАНАИРИТЕ: ДБ иска правителството да изтегли бюджета - Мирчев, Божо и компания май се уплашиха да правят протести
Зам.- министър на финансите с нови разкрития за Бюджет 2026: Ето какви са целите на властта
НАПРЕЖЕНИЕ В ПП! Бойко Рашков си взе за сътрудник бивш депутат от БСП, колегите му роптаят
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Запитване за използване на най-големия в света радиотелескоп FAST (Five hundred meter Aperture Spherical Telescope) е било изпратено до китайски учени от американския проект SETI (Search for Extraterrestrial Life). Китайският вестник People's Daily съобщава, че американските учени се надяват с помощта на новия телескоп да ускорят процеса на търсене на живот на други планети.
„Ние планираме да започнем партньорство с FAST и националната обсерватория на Китай“, каза Андрю Саймън от проекта Breakthrough Listen. „Ние можем да използваме телескопа едновременно с китайските колеги, когато те извършват своите изследвания“, допълва водещият учен в проекта SETI Дан Вертимър.
препоръчано
свързани новини
СЛЕД РЕКОРДА: Жената на Меси му се обясни в любов
33871
на 23.06.2026
ПОРЕДНИЯТ: Над 20 жени сочат с пръст популярен актьор и певец за сексуален тормоз
110671
на 11.06.2026
НЯМА КРАЙ: Нова мощна магнитна буря удря Земята
47472
на 09.06.2026
Стоичков с огромна изненада за своята 60-годишнина
51092
на 08.06.2026


