BG EN

Фабиус: Сирия да бъде светска и демократична държава

СВЕТЪТ ДНЕС

Фабиус: Сирия да бъде светска и демократична държава

3615
на 19.12.2015
Фабиус: Сирия да бъде светска и демократична държава
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Единодушно гласуваната резолюцията на Съвета за сигурност на ООН е пътна карта за регулирането на кризата, заяви френският външен министър Лоран Фабиус. 
В изказването си след гласуването на резолюцията той подчерта, че политическото регулиране в Сирия трябва да предвижда създаването на „светска демократична държава“, но преходният период няма да бъде лесен. „Преходният период трябва да бъде съпроводен с прекратяване на огъня. При влизането му в сила трябва да бъде осигурена хуманитарна помощ, трябва да бъдат също спрени ударите срещу цивилното население“, изтъкна Фабиус. Според него наложителни са и гаранции, че Асад ще напусне властта.

препоръчано
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
НАГЛОСТ! Андрей Янкулов се прави на ударен за разходките на Емил Дечев с Теди Еврото. Любима негова репортерка си изпусна грозно нервите в Министерски съвет (ВИДЕО) НАГЛОСТ! Андрей Янкулов се прави на ударен за разходките на Емил Дечев с Теди Еврото. Любима негова репортерка си изпусна грозно нервите в Министерски съвет (ВИДЕО)
ново
Днес: 102
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК